KUYU TEMEL İŞLERİ
Anasayfa » KUYU TEMEL İŞLERİ
n
kuyu-temel

kuyu temel işleri

Son dönemlerde oldukça fazla kullanılan kuyu temel işlemleri vazgeçilmez yöntemlerden biridir. İnşaat sektörünün temel yapı taşını oluşturan bu işlem, işçiliği en fazla olan yöntemi içerir. Kuyu temel işlemleri inşaat sektörü içerisinde değerlendirdiğinde, en ekonomik tercihlerden biridir. Kuyu temel işlemlerinde amaç, bitişik yapılarda yer kazanmak amacıyla uygulanır. Kuyu temel işlemi, insan gücü kullanılarak gerçekleştirilir. Kazılarak gerçekleştirilen işlem, tek taraflı betonarma perde gibi kullanılan derin kazılarda destek vermek amacıyla kullanılır.
bizi aryın

Kuyu Temel İşlemi Nasıl Yapılır?

Kuyu temel işlemi, toprak kaymasının önüne geçilmesinde etkilidir. Böylece m2 olarak yer kazanılmasında tasarruf sağlar. Kuyu temel işleri öncesinde zemin etüdü yapılarak başlanır. Bu işlemi alanında uzman bir statik mühendis gerçekleştirir. Yapılan etütten sonra, kuyu açma işlemi gerçekleştirilir. Kuyu açma işlemi, insan gücü ile gerçekleştirilir. Tamamen el işçiliğine dayanan işlemde makine gücü kullanılmaz. Kuyu temel işleminde, kuyu açma işlemi istenilen seviyeye ulaştırıldığında, demir donatı bağlanır. Böylece demir işçiliği ile işlem tamamlanmış olur. Kuyu temel işleminde, açılan her bir yedi kuyu için ayrı ayrı demir donatı işlemi gerçekleştirilir. Bu işlemden sonra betonarmenin sürekliliği ve yük aktarımı gerçekleştirilmiş olunur. Kuyu temel işleminde, yer kaybından tasarruf sağlanır. İnşaat sektöründe kuyu temelinin perdesi, aynı zamanda bina taşıyıcı perdesi olarak kullanılır. Bu durumda alan kazanımı üst düzeyde sağlanmış olunur.
bilgi al
n
kuyu-temel-5
n
kuyu-temel-firmalari

Kuyu Temel İşlemlerinde  Tecrübeli Yaklaşım

Son zamanlarda kentsel dönüşümlerde sıklıkla karşımıza çıkan bu işlem, inşaat sektörüne yön vermektedir. Uygulamanın her açıdan tasarruflu olması, tercih sebebi olmuştur. Kuyu temel işlemleri, maliyet açısından diğer sistemlere göre oldukça ekonomiktir. Toprak kaymasını önleyerek, yer kazanımını sağlar. Farklı sistemlerde genellikle, mini kazık, fore kazık gibi işlem uyguladığında, alandan m2 olarak yer kaybedilmiş olunur. Ayrıca perde ihtiyacı doğacağı için, imalat için tekrar işçilik ve beton gibi maliyetler ortaya çıkar. Kuyu Temel İşlemi bu anlamda, en tasarruflu ve dayanıklı bir işlem olarak karşımıza çıkar.
bize ulaşın
0542 678 86 10

referanslarımız

Kuyu temel işlemi, uzman bir ekip ve takım çalışmasıyla gerçekleştirildiğinde sorunsuz geçecektir. Firmamız tarafından işlem sorunsuz ve profesyonel bir şekilde gerçekleştirilecektir. Kaliteli bir hizmet için bize, 0542 678 86 10 numaralı hattan ulaşabilirsiniz.
HEMEN ARAYIN